Strona Główna www.afik.pl
Automatyzacja Finansowa i Księgowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
e-Deklaracje, czyli prawie sukces.
Autor Wiadomość
Jarek Adamski

Wysłany: 2008-07-22, 17:19   e-Deklaracje, czyli prawie sukces. [Cytuj]

Na stronie www.e-deklaracje.mf.gov.pl znajdują się interaktywne formularze deklaracji podatkowych, które można wypełnić ręcznie, podpisać elektronicznie i wysłać do Ministerstwa Finansów. Wypełniać... ręcznie? Tak! Kiedyś można było wczytać dane z pliku, ale...

Cytat:
Bogdan Chudzikiewicz:
Uwaga: z uwagi na problemy i wykazane (m.i. przeze mnie) błędy w imporcie danych xml do formularzy PDF możliwość ta została skasowane niejawnie w formularzach *.pdf jakie się pojawiły na stronie ministerstwa po 1.02.2008 !

Zamiast poprawić błędy, wyłączyli to, co wymagało poprawienia. I to ma mieć sens i ułatwiać życie innym?

W ZAW-E2 nie wczytuje się z XML rodzaj podatnika ani jego NIP (C2). Podobnie jest w VAT-7. Wczytując XML do starej wersji, trzeba pamiętać o tym, by te dwa pola ustawić.

Jarek Adamski

Wysłany: 2010-04-08, 23:36    [Cytuj]

Przy wysyłaniu zeznań rocznych należy uważać, żeby PDF sobie nie wpisał kwoty pomiędzy znaczniki. Otrzymuje się wtedy komunikat:
Cytat:
Weryfikacja negatywna – dokument niezgodny ze schematem xsd (np. brak wypełnienia pozycji obowiązkowych, niewłaściwy format daty) [cvc-complex-type.2.3: Element 'PozycjeSzczegolowe' cannot have character [children], because the type's content type is element-only.]

A wszystko przez to, że np. jakaś kwota, zamiast do pozycji 208 wstawi się pomiędzy 207 a 208:
Cytat:
><P_206
/><P_207
>0</P_207
>1497<P_208
/><P_305
Powinno być:
Cytat:
><P_206
/><P_207
>0</P_207
><P_208
>1497</P_208
><P_305

Mi się tak zdarzyło, gdy zapisałem plik XML z danymi zeznania do pliku i wczytałem go ponownie, nie robiąc przy tym żadnych modyfikacji.

Jarek Adamski

Wysłany: 2012-04-20, 18:43    [Cytuj]

Dziś przy próbie wysłania VAT-7 pojawił się błąd:
Cytat:
Nastąpił błąd podczas przesyłania danych.
Szczegóły dotyczące błędu:
Nie można utworzyć połączenia sieciowego.

Duże piwo za taką szczegółowość. Przegrzebałem cały komputer w poszukiwaniu czegoś, co by mogło blokować. Firewall nie, internet działa normalnie, na stronę https://bramka.e-deklaracje.mf.gov.pl/uslugi/dokumenty da się wejść bez problemu. No nie ma to jak nowoczesne oprogramowanie (Acrobat Reader 9.5.1, a może to ta wtyczka?) i jego komunikaty o błędach.

Próbuję na drugim komputerze - to samo. Ale tam jest 8.1.2, więc może nie działać. Chcę ściągnąć nowszy, instaluje mi się wersja 10. Ok, po zainstalowaniu wysyłanie deklaracji działa. Czyli jednak coś z komputerem.

Odinstalowałem 9.5.1, ściągnąłem i zainstalowałem 9.5 - ostatnio pobrałem aktualizację, może przez to (miesiąc temu działało). Kiedyś już po jakiejś aktualizacji przestało działać, musiałem instalować wcześniejszą wersję... Nic, nadal nie chce wysyłać. W końcu mi się skojarzył komunikat ze strony e-deklaracje (którą przeglądaliśmy, bo czasem piszą, że im padło, też już raz przez to były problemy z wysyłaniem):
Cytat:
Aktualności

27.03.2012 r. 12:30

W dniu 27.03.2012 r. zainstalowano nowy certyfikat SSL.

Ministerstwo Finansów informuje, że zmieniony został certyfikat SSL systemu e-Deklaracje.

Aktualne dane certyfikatu EV SSL serwera systemu e-Deklaracje:

Wystawiony dla:

CN = bramka.e-deklaracje.mf.gov.pl
2.5.4.15 = Government Entity
2.5.4.5 = 000002217
1.3.6.1.4.1.311.60.2.1.2 = mazowieckie
1.3.6.1.4.1.311.60.2.1.3 = PL
PostalCode = 00-916
STREET = Świętokrzyska 12
S = mazowieckie
L = WARSZAWA
O = MINISTERSTWO FINANSÓW
C = PL

Wystawiony przez:

CN = Certum Extended Validation CA
OU = Certum Certification Authority
O = Unizeto Technologies S.A.
C = PL

powrót

Normalnie świetny i poruszający do głębi tekst.

Wpadłem na szalony pomysł. Wszedłem na stronę https://bramka.e-deklaracje.mf.gov.pl/uslugi/dokumenty , a następnie w Informacje o stronie Firefoxa i z zakładki Bezpieczeństwo zapisałem certyfikaty strony (guzik Wyświetl certyfikat, zakładka Szczególy, guzik Eksportuj...) do plików (sztuk trzy). Następnie zainstalowałem je w systemie klikając dwukrotnie, a nuż coś to da. No i co? Deklaracje zaczęły się wysyłać...

Ulżyło mi, bo ktoś napisał, że jemu pomogła reinstalacja systemu. (A komuś innemu przełączenie Internet Explorera w tryb online, to akurat byłem w stanie wypróbować.)

fafek

Wysłany: 2012-04-29, 01:20    [Cytuj]

Aż się specjalnie zarejestrowałem, żeby podziękować za powyższego posta :)
Też natrafiłem na ten problem i podane rozwiązanie pomogło.
Jednak od oficjalnych instytucji powinno się wymagać, by ich oprogramowanie działało
bez takich hack'ów :/

computax

Wysłany: 2012-10-22, 22:19   Nie można utworzyć połączenia sieciowego- cd [Cytuj]

Podziękowania dla Jarka Adamskiego. Mnie też spotkała przypadłość z brakiem możliwości wysyłki do systemu e-deklaracje z podpisem kwalifikowanym. Z jakiś powodów na jednym z posiadanych komputerów z elegancko skonfigurowanym połączeniem internetowym, z muzyczką radia internetowego w tle wysyłka VAT-7 nie dawała się przeprowadzić. Rejestrowałem certyfikat bramka.edeklaracje.mf.gov.pl i też nie działało. Męczyłem się z tą niedogodnością dobre 2 miesiące. Oczywiście wysyłałem deklaracje z innego laptopa, na którym wszystko działało.
By uporać się z problemem trzeba koniecznie zarejestrować wg opisu Jarka Adamskiego 3 certyfikaty, t.j. CertumTrustedNetworkCA, CertumExtendedValidationCA i ten ostatni bramka.edeklaracje.mf.gov.pl wtedy o dziwo problem rozwiązany.

[ ODPOWIEDZ ]